Nysgjerrig på: «Else Hagen. Mellom mennesker»
Else Hagen gjorde seg sterkt gjeldende i Norge etter andre verdenskrig. I dag omtales hun gjerne som en av de første kvinnene i Norge som arbeidet med monumentalkunst i offentlige bygninger. Hagen sto for en rik billedskapende virksomhet. Hun jobbet både med maleri, grafikk og stedspesifikke verk i offentlige bygninger.
På en moderne, abstrahert måte utfordrer verkene tradisjonelle forestillinger om familieliv og kjønnsroller. Hagen la vekt på maleriets formale oppbygning og abstrakte elementer, gjerne kombinert med motiver om nære relasjoner, brytninger i kjernefamilien og kvinners erfaringer.
Oppmøte og påmelding i infoskranken i Vestibylen. Det er begrenset antall plasser. Omvisningen er gratis, men du må ha gyldig inngangsbillett til museet for å delta. Første til mølla-prinsippet gjelder.