
Kunst og litteratur: Lotte Konow Lund i samtale med Marit Paasche og Silje Linge Haaland
Lotte Konow Lund, Marit Paasche, Silje Linge HaalandHva betyr språk for hvordan vi oppfatter et bilde? Klarer vi å se bilder uten å bli påvirket av språk? Og finnes det et språk inne i alle nye kunstverk som bare venter på å komme ut og fortelle oss noe vi ikke visste? Hva kommer først, bildet eller ordene?
Dette er noen av spørsmålene som vil bli diskutert i samtalen mellom Lotte Konow Lund og Marit Paasche, kunsthistoriker og forfatter, og Silje Linge Haaland, billedkunstner og poet. Paasche har nylig utgitt boka 'Søvn og lykke. Norsk kunst og det moderne gjennombruddet', og Linge Haaland utga i 2023 diktsamlingen 'Den løseste delen av verden' – begge til svært gode kritikker.
Samtalen er den fjerde i serien Kunst og litteratur, som blir ledet av billedkunstner og skribent Lotte Konow Lund, og dokumentert av Kunstpodden – en podkast laget av kunsthistoriker Cecilie Tyri Holt. I samtalene kommer vi tettere på hvordan og hvorfor billedkunstnere skriver, og på forfattere som nærmer seg billedkunsten i sitt arbeide.
VELKOMMEN!