
Festen er et annet sted
Amanda Bjørnvall, Oliver Eidem, Tala Lindstrøm, Therese Marstal, Storm Ustrup, Ella Wikman, Frida Winzell, Luisa Wolff, Alma ÅnhammarFESTEN ER ET ANNET STED vises i 3. etasje på Nitja.
Det handler om det sorgfulle ved å oppdage at det man egentlig skulle vært del av foregår et annet sted, eller om å oppsøke andre verdener i søvne og innse at det som foregår der egentlig er sannest.
Det handler om minnesarbeid, tingene til menneskene, at det er steinenesom snakker. Om øyeblikkene og kroppene våre i dem.
Det handler om å bli hjemme, eller å ikke ha dratt enda. Om noe som skjedde i går, og noe som allerede er brukt opp. Den kollapsede søylen og en sammenklemt ølboks.
Festen er et annet sted er en gruppeutstilling med verk av førsteårstudenter fra bachelorprogrammet i keramikk på Kunsthøgskolen i Oslo. Kunstnerne har et felles utgangspunkt i leiren og verkstedet, men beveger seg i egne retninger i teknikk og uttrykk. Utstillingen er både et felles prosjekt og et møte mellom ni individuelle kunstpraksiser.